Книжки по товарознавству

Властивості металів та металічних сплавів

Зрезарцев. Товарознавство сировини та матеріалів

Металічний сплав — з'єднання двох або декількох металів один з одним або з неметалами у якого зберігаються металічні властивості: здатність кувати, висока електро— та теплопровідність, міцність, пластичність та інші. Хімічні елементи або сполуки у складі сплава називаються компонентами. За числом компонентів сплави бувають подвійні, потрійні та інші. За характером взаємодії компонентів сплави бувають:
Механічна суміш. Утворюється якщо сила взаємодії однорідних атомів більша за силу взаємодії між різнорідними атомами.
Компоненти не здатні до взаємного розчинення у твердому стані та не вступають у хімічну реакцію з утворенням сполуки. Атоми компонентів не змішуються і структура таких сплавів являє собою суміш кристалів компонентів. Механічні властивості залежать від кількісного співвідношення компонентів.
Твердий розчин. Утворюється якщо один компонент зберігає свою кристалічну решітку (розчинник), а другий у вигляді окремих атомів розподіляється у кристалічній решітці першого. Утворюється тільки один вид кристалічної решітки. Такі розчини однорідні (гомогенні), бо їх структура являє собою однакові за складом і властивостями зерна.
Хімічна сполука. Утворюється якщо сила взаємодії між різнорідними атомами більша за силу взаємодії між однорідними.

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.