Книжки по товарознавству

Гальванічне виробництво

Зрезарцев. Товарознавство сировини та матеріалів

Розрізняють такі види гальванотехніки: Гальваностегія — нанесення захисного або декоративного покриття на металічні або неметалічні основи.
Гальванопластика — виготовлення точних металічних копій, друкованих схем, ювелірних виробів і т.п. шляхом електроосадження металів.
Гальваностегію виконують методами:
Гарячим — вироб занурюють у розплавлений метал де відбувається дифузія цього метала в основу з утворенням проміжного сплава. Найчастіше так здійснюють цинкування та покриття оловом.
Дифузійне — вироб контактує з порошкоподібним металом при температурі нижче його плавлення. Відбувається дифузія метала покриття в метал основи. Так здійснюють покриття сталі алюмінієм для захисту від корозії при високих температурах.
Металізація. Полягає у розпиленні розплавленого метала стиснутим повітрям або інертними газами. Так покривають великогабаритні конструкції.
Механотермічним (плакіруванням). Лист з основного метала обкладають з обох сторін листами метала покриття і прокочують між гарячими вальцями під певним тиском. Продукція — біметал.
Хімічним. Полягає у відновленні іонів металів з водних розчинів з допомогою сильного відновлювача. Забезпечується високоякісне покриття як металів так і неметалів.
Основне призначення гальванічного покриття — захист від корозії. В залежності від характеру захисту розрізняють анодні та катодні покриття. Якщо у певному корозійному середовищі розчиняється покриття, то воно анодне, а якщо основа — катодне. При катодному характері покриття потрібно повністю ізолювати метал виробу від зовнішнього середовища.
В позначення покриття входить умовне позначення матеріала покриття, товщини плівки, способу нанесення (для негальванічних покриттів), відомості ознак які характеризують спеціальні властивості та характер додаткової обробки.
Гальванічні покриття поділяють за такими факторами:

Ви бачите тільки 23% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.