Книжки по товарознавству

Хіміко-термічна обробка. (ХТО)

Зрезарцев. Товарознавство сировини та матеріалів

Хіміко-термічною обробкою називають процес який поєднує термічний і хімічний вплив з метою зміни хімічного складу, структури і властивостей поверхневого шару матеріалу деталі шляхом дифузії хімічних елементів і утворення твердих розчинів або хімічних сполук.
При ХТО відбувається розпад молекул у зовнішньому середовищі та утворення атомів дифундуючого елемента (дисоціація), поглинання атомами поверхневого матеріалу деталі (адсорбція) і проникнення атомів в елементи структури (дифузія). Назви процесів переважно співпадають з назвами використовуємих хімічних елементів. Виділяють такі основні види:
Цементація полягає у дифузійному насиченні поверхневого шару сталі вуглецем при нагріванні у відповідному середовищі. Проводять з метою одержання поверхневої твердості та зносостійкості при збереженні в'язкої серцевини шляхом насичення поверхневого шару вуглецем у межах 0,8...1,0 % і наступної термічної обробки. Цементують низьковуглецеві та низьколеговані сталі з вмістом вуглецю до 0,25%. Цементують у газовому, рідкому або твердому середовищі. Найбільш поширина цементація у газовому середовищі.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.