Книжки по товарознавству

Скло та вироби

Зрезарцев. Товарознавство сировини та матеріалів

Скло — твердий, аморфний, прозорий в певному оптичному діапазоні (в залежності від складу) матеріал отриманий з переохолоджених рідких мінеральних розплавів, які містять склоутворюючі компоненти (оксиди кремнія, бора, алюмінія та інші) та оксиди металів (літія, калія, магнія, свинцю тощо).
Основною сировиною для виготовлення будівельних скловиробів є кварцевий пісок (Si02), вапняк (СаС03), сода (Na2C03) або сульфат натрію (Na2S04). Оксиди металів вводять для поліпшення будівельно-технічних властивостей. Властивості скла визначаються хімічним складом, умовами термічної обробки, станом поверхні та дефектами виробництва.
Технологічний процес виготовлення скловиробів складається з певних операцій (мал. 9.6)
Скло характеризується: високою міцністю при стискуванні (до 1200МПа); малою міцністю при розтягуванні (до 90МПа); крихкістю; високою прозорістю та здатністю пропускати не менше 84% променів видимого спектра; низькою теплопровідністю та теплостійкістю; високою хімічною стійкістю. Компоненти скла:
Головні склоутворювачі: чисті кварцеві піски, сода, поташ, доломіт, шпат та інше;
Допоміжні: глушники — роблять скло непрозорим. Використовують фтористі сполуки (криоліт, плавиковий шпат).
Освітлювачі — роблять скло світло-прозорим. Використовують азотно-кислий амоній (NH4N03), хлористий амоній (NH4C1) та інші. Фарбники — елементарні речовини (селен) або оксиди металів.

Скловироби
Вироблювані скловироби класифікують за певними ознаками (мал. 9.7)
До листових скломатеріалів відносять:
Віконне скло — безколірний, зеленкуватий або блакитнуватий прозорий матеріал з гладкими поверхнями призначений для засклення світлових пройомів, вікон, дверей, елементів теплиць та парників тощо. Випускають товщиною: 2,0; 2,5; 3,0; 4,0; 5,0; та 6,0мм трьох сортів.

Допустимі дефекти:
— для першого сорту: полосність яка не спотворює форму предметів, повітряні пухирі розміром до 6мм числом не більше 1шт. на 0,1м2, інородні вкраплення розміром до 2мм не більше 1шт. на 0,3м2
— для другого сорту: такі самі дефекти, але більших розмірів та більшої кількості, не розварені частки сирих матеріалів (камінь), різнотовщинність, поперечна хвилястість.
Кольорове скло випускають товщиною 3,0 та 4,5мм. Використовують для декоративного засклення світлових пройомів приміщень, вітражів та для внутрішнього облицювання.

Ви бачите тільки 25% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.