Книжки по товарознавству

Паперові матеріали

Зрезарцев. Товарознавство сировини та матеріалів

Свою назву цей листовий матеріал дістав від свого попередника папірусу на якому писали ще в древньому Єгипті. Папером називають волокнистий листовий, переважно рослинного походження, матеріал з масою їм2 від 4 до 250г. На відміну від паперу картон має більшу масу. Властивості паперу залежать від властивостей сировини.
Сировина для виробництва паперу
Для виготовлення паперу та картону використовують різні види волокнистої сировини: деревину, солому, комиш, очерет, ганчір'я, макулатуру, штучні синтетичні, мінеральні та інші волокна тощо. Вихідну сировину піддають хімічній обробці для отримання напівфабрикатів: целюлози, напівцелюлози, деревної маси та напівмаси з ганчір'я.
Целюлозу варять з подрібненої рослинної сировини. Вона буває сульфатною та сульфітною. Сульфатну целюлозу варять у розчині, основними компонентами якого є їдкий натрій (NaOH) і сульфід натрію (Na2S). Сульфітну целюлозу варять із знесмоленої хвойної деревини у розчині, основними компонентами якого є водний розчин S02 і бісульфіти кальцію та магнію. У такому процесі більший вихід целюлози, а з відходів отримують етиловий спирт, кормові дріжджі тощо. Сульфатна целюлоза має бурий колір, а сульфітна — жовтувато-синій. У такому виді вона не придатна для виробництва багатьох видів продукції. Тому її відбілюють хлорним вапном, гіпохлоридами кальцію та натрію тощо.
Небілену сульфатну целюлозу використовують для виготовлення обгорткового, кабельного, конденсаторного, телефонного та інших видів паперу. Небілену сульфітну целюлозу використовують для виготовлення паперу високої міцності, шпалерного, перфокарточного, палітурного тощо. В залежності від умов варки вона буває жорстка (Ж), середня (С) та м'яка (М). Її випускають таких марок:
Ж-1 — для різних видів паперу високої міцності;
Ж-2 — для підпергаменту та перфокарточного паперу;
Ж-3 — для типографського паперу №3 та газетного;
Ж-4 — для шпалерного паперу, спеціальних пакувальної паперів та картону;
С — папір для письма, обкладинковий та картинковий; М — для поглинаючого паперу. Сульфітну білену целюлозу випускають таких марок: А-0 — високоякісна целюлоза для різних видів паперу; А-1 — для паперу високозахисної друкованої та тонкої типографії;
А-11 — основа для крейдування, основа для світлочутливого паперу та форзацна;
Б-11 — для спеціального пакувального паперу, кольорового та покривного шарів картону;
С-11 — для картографічного паперу, вищих сортів паперу для письма, літографічного та офісного;
С-111 — для паперу тютюнового виробництва. Сульфатну небілену целюлозу випусакють марок: EJ-1, EJ-2, та EJ-3 для конденсаторного та кабельного паперу.
Сульфатну білену целюлозу випускають марок АС-0, АС-1, АС- 11 та БС для виготовлення вищих сортів картографічного паперу та паперу для друку, креслярської прозорої, тонкої високоміцної основи пергаменту, паперу санітарно-побутового призначення, різних видів пакувального паперу та покривних шарів картону.
Напівцелюлозу отримують неглибокою хімічною переробкою вихідної сировини з наступним подрібненням на млинах. Вона буває: небіленою — для виробництва гофрованого, тарного та толевого картону, деревоволокнистих плит та грубого пакувального паперу;
біленою — для виробництва типографського, газетного та інших видів паперу.
Деревку масу виготовляють перетиранням деревини в спеціальної машинах — дефібрерах. Вона буває:
білою — з хвойних порід, осики, тополі тощо. З неї виготовляють папір для письма, газетний, афішний тощо. Випускають таких марок: А — для газетного паперу; Б — для типографського паперу №3, білетного та афішного; В — для типографського паперу №2, обкладинкового та паперу для письма; Т — для виготовлення шпалерного та мундштучного паперу; Д — для виготовлення картонів (крім будівельних).
бурою — з попередньо пропареної деревини. З неї виготовляють картон та пакувальний папір;
хімічною — з попередньо пропареної та хімічно обробленої деревини. З неї виготовляють газетний типографський папір та картон.
Напівмасу з ганчір'я отримують хімічною обробкою та механічним розділенням ганчір'я на волокна. Виготовляють високосортні та спеціальні види паперу (банкнотний, для поштових і колекційних марок, для марок акцизних зборів, для акцій та векселів тощо).

Ви бачите тільки 34% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.