Книжки по товарознавству

Засоби механізації складських робіт

Зрезарцев. Товарознавство сировини та матеріалів

До основних видів засобів механізації складських робіт відносять: Електроталі — найпростіші механізми для завантаження і розвантаження транспортних засобів і переміщення вантажів. Вони мають приводи підйому і горизонтального переміщення. Характеризуються вантажопідйомністю (0,25... 10,От), висотою підйому вантажів, швидкістю підйому (0,13м/с) та швидкістю переміщення (0,33 м/с).
Мостові крани широко використовують на закритих і відкритих складах сипучих штучних вантажів. За конструкцією бувають однобалочні та двобалочні, за способом переміщення по підкрановим рейкам — підвісні та опірні, за родом обробляємих вантажів — універсальні та спеціалізовані, за типом захоплюючого пристрою — гакові, грейферні та магнітні. Характеризуюються вантажопідйомністю (1..32т) та шириною прольоту (5,5.. 34,5м).
Крани-штабелери — основний засіб комплексної механізації та автоматизації робіт на складах тарно-штучних вантажів. Крани — штабелери з автоматичним управлінням називають складськими роботами. їх поділяють на типи :
мостові — обслуговують декілька рядів штабелів;
стелажні обслуговують тільки один стелажні прохід.
Характеризуються вантажопідйомністю (0,125...12,5т), а мостові ще і шириною прольоту (5,1... 29,0 м).
Візки — засоби безрейкового транспорту. Вони поділяються на ручні візки, електровізки, електротягачі та електронавантажувачі та електроштабелери. Ручні візки випускають вантажопідйомністю 50, 125, 250, 500 кг. використовують при транспортуванні. Електровізки (електрокари) характеризуються вантажопідйомністю (1,0... 10,0 т), розміром платформи (1Ю0х700... 2550x1810 мм) та швідкістю перемещіння (до 16 км/год). Електротягачі використовують для переміщення значних вантажів на великі відстані. Електронавантажувачі характеризуються вантажопідйомністю (1...5 т) висотою підйому (2,0... 4,5 м) та швидкістю переміщення до 12,5 км/год.
Електроштабелерами називають електронавантажувачі призначені для обслуговування зон зберігання вантажів (оснащені висувними вилами).Конвеєри — транспортні машини безпервної дії. Бувають горизонтальними і похилими до 22°. Транспортують сипучі і штучні вантажі. За конструкцією тягового органу бувають стрічковими, пластинчатими, шнековими, підвісними, вібраційними, елеваторами тощо.

Ви бачите тільки 75% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.