Книжки по товарознавству

Консультативний комітет з фотометрії та радіометрії (ККФР)

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

До створення Консультативного комітету з фотометрії (ККФ) уніфікацією одиниць світлових величин займався ККЕ.
До кінця 20-х років у найбільших метрологічних інститутах світу — ВНДІМ (СРСР), НБС (США), НФЛ (Англія) і ЦЛЕП (Франція) - уже були створені еталони, які відтворювали світлові одиниці (головним чином свічка і люмен), прийняті Міжнародною комісією по освітленню в 1921 р. Вихідною одиницею системи світлових одиниць була «Міжнародна свічка», відтворена і підтримувана за допомогою електричних ламп розжарювання.
В СРСР до 1925 р. були узаконені Міжнародні світлові одиниці і створені їх еталони.
Недоліки, притаманні еталонам, що ґрунтуються на електричних лампах розжарювання (відносний характер відтворення одиниці, зміна характеристик ламп у процесі експлуатації та ін.), змушували вчених шукати нові шляхи уніфікації і підвищення точності вимірювань світлових величин.
В НБС (США) до 1930 р. були проведені дослідження повного випромінювання при температурі тверднення платини, які потім лягли в основу специфікації на відтворення свічки абсолютним методом.
Первинний еталон одиниці сили світла на основі повного випромінювання в принципі був схвалений на засіданні МКМВ в 1930 і 1933 pp. У 1933 р. був утворений Консультативний комітет з фотометрії (ККФ), завданням якого було встановити єдність світлових вимірювань.
Комітету доручили координувати роботи національних лабораторій по здійсненню нових первинних еталонів одиниці сили світла на основі повного випромінювання.
У 1937 р. в СРСР, США, Франції, Англії та інших країнах проводилися роботи по утворенню і дослідженню національних еталонів у вигляді повного випромінювання. МКМВ рекомендував країнам ввести «нову свічку» у відповідності з визначенням: «Розмір нової свічки такии, що яскравість повного випромінювання при температурі тверднення платини становить 60 нових свічок на 1 квадратний сантиметр». На цьому самому засіданні МКМВ вирішив створити в МБМВ фотометричну лабораторію, щоб усіляко сприяти міжнародній уніфікацій світлових одиниць. У зв'язку з цим МБМВ зобов'язувалось звірювати національні первинні еталони за допомогою порівняння електричних ламп розжарювання з вольфрамовою ниткою із значеннями по первинних національних еталонах. Нові світлові одиниці практично були прийняті країнами в 1948р. у відповідності з рішенням на конференції за пропозицією міжнародної комісії з освітлення найменування «нова свічка» змінено на «кандела».

Ви бачите тільки 42% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.