Книжки по товарознавству

Принципи формоутворення в природі

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

Усе що набувало якоїсь форми, утворювалося, росло, прагнуло зайнята місце в просторі й зберегти себе. Це прагнення знаходить здійснення в основному у двох варіантах - ріст нагору або розстеляння по поверхні землі й закручування по спіралі.
Черепашка закручена по спіралі. Якщо її розгорнути, то виходить довжина, що небагато поступається довжині змії. Невелика десяти- сантиметрова черепашка має спіраль довжиною 35 см.
Спіралі дуже поширені в природі. Подання про золотий переріз буде неповним, якщо не сказати про спіралі.
Форма спірально завитої черепашки привернула увагу Архімеда Він вивчав її і вивів рівняння спіралі. Спіраль, накреслена по цьому рівнянню, називається його ім'ям. Збільшення її кроку завжди рівномірне. У цей час спіраль Архімеда широко застосовується в техніці (рис. 2.29).
Ще Ґьоте підкреслював тенденцію природи до спіральності Гвинтоподібне і спіралеподібне розміщення листків на гілках дерев помітили давно. Спіраль побачили в розміщенні насіння соняшника у шишках сосни, ананасах, кактусах і т.д. Спільна робота ботаніків і математиків пролила світло на ці дивовижні явища природи З'ясувалося, що в розміщенні листків на гілці, насіння в головці соняшника, лусочок шишок сосни проявляє себе ряд Фібоначчі а отже проявляється закон золотого перерізу.

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.