Книжки по товарознавству

Екстенсивні величини, що задовольняють відношення еквівалентності, порядку та адитивності. Поняття про одиницю величини та вимірювання

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

Якщо фізична величина виявляється у відношеннях еквівалентності, порядку та адитивності, то вона може бути виявлена, класифікована, проконтрольована і виміряна. Ці величини, які називаються екстенсивними, характеризують звичайно фізичними дійсними або енергетичними властивостями об'єкта, наприклад масу тіла, електричний опір тіла, електричний опір провідника та ін.
При вимірюванні екстенсивної величини непарна множина її розмірів відображається на лічильну величину у вигляді сукупності чисел Q які також повинні задовольняти відношенням еквівалентності, порядку та адитивності. Числа Q - це результати вимірювань, їх можна використовувати для будь-яких математичних операцій.
Сукупність таких чисел Q повинна володіти такими властивостями:
1. Проявляти у відношенні еквівалентності числа Q, які відображають різні за розмірами однаково іменовані числа. Це найменування є одиницею ФВ або її частини. Одиниця фізичної величини Q — це ФВ фіксованого розміру, якій умовно присвоєне числове значення, що дорівнює одиниці. Вона застосовується для кількісного вираження однорідних ФВ.
2. Проявляти у відношеннях еквівалентності і порядку числа qv що відображає більшу за розміром величину Q1 > Q2, яке вибирається більшим, ніж число 42, що відображає меншу за розміром величину Q. При цьому в обох випадках використовується одна одиниця ФВ. Для виконання даної умови як шукану сукупність q. — qn, вибирають упорядковану множину дійсних чисел з натуральним відношенням порядку.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.