Книжки по товарознавству

Модуль минулого і модуль сучасного

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

Модуль минулого і модуль сучасного будівництва - це принципово різні речі. Перший відображав функціональні й естетичні вимоги, другий — тільки функціональні.
Був час, коли одиницями вимірювання слугували частини тіла чоловіка: фут - середня довжина ступні; дюйм - довжина суглоба великого пальця; долоня - ширина кисті руки; п'ядь - відстань між кінцями великого і вказівного пальців та ін.
Модульна система встановлювала співвідношення частин і цілого, які забезпечували утворення «красивих», гармонійних пропорцій.
Наприклад, як модуль брали квадрат, за допомогою якого визначали розміри вікон (один, два, три квадрати ставили один на одний) і дверний проріз, заповнення між пілястрами, карниз та інші деталі. В результаті всі частини фасаду пов'язувалися простими співвідношеннями (1:1; 1:2; 1:3), що й надавало композиції правильної форми.

Ви бачите тільки 35% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.