Книжки по товарознавству

Важільно-механічні прилади

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

До групи важільно-механічних приладів належать прилади різної точності з ціною поділок від 0,01 до 0,001 мм. Ці прилади побудовані за принципом перетворення малих переміщень вимірювального стержня в збільшені в сотні разів переміщення стрілки шкали за допомогою зубчастих, важільно-зубчастих та інших механізмів.
Важільно-механічні прилади можна поділити на кілька груп:
1) прилади з зубчастою передачею (індикатор годинникового типу);
2) важільно-зубчасті прилади (важільний мікрометр, важільна скоба, важільно-зубчастий індикатор, ортотест, мікронний індикатор, пасаметр та ін.);
3) власне важільні прилади (мініметр).
Розглянемо основні важільно-механічні прилади, що застосовуються на машинобудівних заводах і ремонтних підприємствах.
Індикатор годинникового типу є важільно-механічним приладом з зубчастою передачею. Він широко застосовується в різних приладах, а також разом зі штативами і стояками при вимірюванні розмірів, овальності, конусності, биття, неспіввісності та різних похибок форми і розміщення поверхонь деталей як абсолютним, так і відносним методом.
Індикатори годинникового типу випускають з ціною поділок 0,01 і 0,002 мм та межами вимірювань 0...5, 0...10 і малогабаритні 0...2 мм. У схемі індикатора (рис. 8.23) при переміщенні вимірювального стержня на 1 мм зубчасте колесо (Z1 = =16) із стрілкою показника обертів знаходиться на його осі, робить один оберт, оскільки 10 мм/(0,625 —16) = 1 мм.
Індикатор годинникового типу має два циферблати: великий, що слугує для відліку сотих часток міліметра, і малий — для відліку цілих міліметрів.


Рис. 8.23. Схема індикатора годинникового типу
При інтервалі вимірювання 0...10 мм мала шкала поділена на десять частин; при інтервалі 0...5 мм шкала має форму півкола і поділена на п'ять частин, що забезпечує малій шкалі ціну поділки 1 мм.

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.