Книжки по товарознавству

Оптико-механічні прилади

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

До оптико-механічних приладів належать важільно-оптичні прилади (оптиметр, ультраоптиметр та ін.), вимірювальні машини, проекційні прилади, вимірювальні мікроскопи (інструментальний та універсальний) тощо. Оскільки ці прилади забезпечують вищу точність вимірювання, ніж важільно-механічні, ними користуються переважно у вимірювальних лабораторіях, які контролюють і вимірюють точні деталі, шаблони, калібри, контркалібри, кінцеві міри, довжиноміри, інтерференційні прилади.
Оптико-механічні прилади різноманітні за конструктивним виконанням і принципами дії. Підвищення точності відліку і вимірювання за допомогою цих приладів досягається або завдяки сполученню механічних передавальних механізмів з оптичним авто-колімаційним пристроєм (оптиметри), або внаслідок значного збільшення вимірюваних об'єктів чи то шкал (мікроскопи, проектори та ін.), або ж вимірюванням інтерференційних картин.
Автоколімаційний пристрій містить об'єктив і розміщення на деякій від нього відстані дзеркало. Принцип його роботи полягає в тому, що пучок від джерела світла, який знаходиться у фокусі, виходить з об'єктива паралельним пучком і, відбившись від дзеркала перпендикулярно до головної оптичної осі, знову збирається у фокусі об'єктива.
Оптиметри призначені для лінійних вимірювань контактним відносним методом. У їх схемі використовується принцип автоколі- мації, оптичного і механічного важелів. Головним вузлом оптиметра є трубка з ціною поділки шкали 0,001 мм, з межами вимірів ± 0,1 мм і збільшенням 960х. Механічна частина приладу перетворює зміщення вимірювального стержня в кутове переміщення дзеркала, а оптична трубка створює зображення шкали, яка зміщується відносно вихідного положення стержня залежно від кута повороту дзеркала.


Рис. 8.27. Оптиметри: а — вертикальний; б — горизонтальний
Оптиметри випускають (залежно від установки трубки) з вертикальним і горизонтальним розміщенням осі (рис. 8.27).
Мікролюкс, мікрозил і оптотест є різновидами оптико-механічних приладів, у яких використовуються механічні і оптичні важелі в поєднанні з рухомим дзеркалом.

Ви бачите тільки 34% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.