Книжки по товарознавству

Орієнтація на клієнта (споживача, покупця)

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

Що ж особливого у цьому формулюванні? Начебто нічого. Але давайте подивимося, що за ним криється. Ми з дитинства як аксіому сприймали твердження: покупець завжди правий. Так хто ж відносився до цього гасла серйозно? І якщо він зазвучав серйозно, виходить, щось відбувається з ринком? І дійсно, ринок продавця, що панував у світі не одне століття, десь усередині 70-х років минулого віку якось непомітно зник. Зник, і спочатку цього майже ніхто не помітив. Ми не можемо назвати точної дати.
А тим часом ринок споживача відрізняється від ринку продавця майже так само, як відрізняються між собою галактики. Як міркував типовий виробник на «старому» ринку? «Я, — говорив він, — присвятив своє життя цьому виду бізнесу. Я довго вчився, потім працював на різних посадах, робив кар'єру, накопичував досвід. Смішно думати, що покупець може порадити чи підказати що-небудь корисне у моїй справі. Нехай знає своє місце! Я краще знаю, яку продукцію можна створювати при сучасному рівні розвитку техніки. От її я і роблю. Кращої продукції бути не може. А клієнт... Він просто нічого не розуміє, але ми його переконаємо могутньою рекламою. Важливо, щоб він, зрештою, усвідомив, що наша продукція — це саме те, чого йому так не вистачає для повного щастя. Якщо реклама його переконає, то він прийде і купить. Інше — його проблеми. Та й куди йому, власне, подітися? Чи у нашого конкурента краще? Сумніваюся». От і вся розмова.
Такий підхід, звичайно, пов'язаний з відомим ризиком. Треба витратити значні кошти і час на розроблення продукції, закупівлю сировини і комплектувальних виробів, запуск виробництва та й на рекламу теж. Потім треба заповнити склад, а коли почнеться продаж, підтримувати запаси на оптимальному рівні. Зате потім, звичайно, якщо пощастить, можна зібрати врожай і насолодитися його плодами. Головне, щоб виробництво не зупинялося ні на секунду, поки є попит.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.