Книжки по товарознавству

Процесний підхід

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

Розроблювані обговорюваної системи принципів вважають, що всі види дій, чинних у деякій організації, можна розглядати як процеси. Під процесами розуміють логічно упорядковані послідовності етапів (кроків, елементів), що перетворюють входи у виходи. У деякому сенсі таке розуміння процесів близьке до уявлення про алгоритми. І це не випадково. Річ у тому, що в житті організацій велику роль відіграють інформаційні технології (IT). A IT не розуміють іншої мови, крім мови алгоритмів.
У багатьох сферах людської діяльності IT — необхідна умова забезпечення конкурентноздатності, тому процесний опис діяльності організації цілком доречний. Крім того, процесний підхід зручний і поза контекстом IT насамперед, тому, що відкриває широкі можливості для візуалізації, а тому - і для залучення співробітників. Таким чином, мова йде про феномен процесного мислення, тобто такого погляду на світ, що перетворює усе видиме в цьому світі у процеси. Для цього пропонується мета-процес, що складається з таких 14 кроків:
1) виявити (задати) повну систему процесів, необхідних для менеджменту якості;
2) визначити послідовність, взаємозв'язок і взаємодії у цій системі процесів:
3) визначити ключові процеси з позицій стратегічних цілей і планів;
4) знайти співробітника, готового взяти на себе відповідальність за даний процес і наділити його відповідними повноваженнями, зробити власником процесу;
5) визначити замовника чи споживача процесу й описати вихід процесу, тобто вимоги до якості результатів його функціонування;
6) визначити постачальників процесу і вимоги до елементів входу процесу, тобто до ресурсів;
7) визначити критерії ефективного менеджменту даного процесу і вибрати для них метрологічно забезпечені вимірювачі;
8) спланувати процеси вимірювання показників якості й ефективності процесу;

Ви бачите тільки 33% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.