Книжки по товарознавству

Класифікація показників якості продукції

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

Показники якості продукції залежно від характеру завдань, які вирішуються при оцінці рівня якості продукції, можна класифікувати за різними ознаками (рис. 12.2).
Рівень якості продукції оцінюється за її властивостями. Показники, що характеризують ці властивості, діляться на кілька груп.
Показники призначення характеризують властивості продукції, які визначають основні функції, для виконання яких вона призначена, і обумовлюють галузь її застосування. Так, при оцінці рівня якості вантажного автомобіля або дорожньо-будівельної машини номенклатура показників призначення буде різною для експлуатації в умовах Крайньої Півночі, в середньоєвропейських та інших регіонах. До групи показників призначення відносяться такі підгрупи: класифікаційні показники; показники функціональні й технічної ефективності (експлуатаційні); конструктивні показники, показники складу і структури.


Рис. 12.2. Класифікація показників якості продукції
До класифікаційних показників, наприклад, відносяться: потужність електродвигуна, місткість ковша екскаватора, передавальне число редуктора.
Показники функціональної і технічної ефективності (для технічних об'єктів називаються експлуатаційними) характеризують корисний ефект від експлуатації і прогресивність технічних розв'язань, закладених у продукцію.
Конструктивні показники характеризують проектно-конструкторські розв'язаня, зручність монтажу і установки продукції, можливість її агрегатування і взаємозамінності. До конструктивних показників, наприклад, відносять габаритні розміри; приєднувальні розміри; коефіцієнт ефективності; коефіцієнт взаємозамінності; коефіцієнт складальності (блочності) виробів та ін.

Ви бачите тільки 25% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.