Книжки по товарознавству

Метрологічне забезпечення якості продукції на етапах розроблення, виготовлення та експлуатації

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

Організація метрологічного забезпечення якості продукції націлена на своєчасне виконання в повному обсязі заходів щодо досягнення єдності і потрібної точності вимірювання параметрів виробів, матеріалів і сировини, режимів технологічних процесів, характеристик обладнання та інструменту.
Нормативно-правовою основою метрологічного забезпечення точності вимірювання є Державна система забезпечення єдності вимірювання (ДСВ). Основні нормативно-технічні документи ДСВ — державні стандарти класу 8.
Метрологічне забезпечення здійснюється згідно з вимогами ДСТУ-1:5-2003, державних і галузевих стандартів щодо метрологічного забезпечення підрозділів і служб виробничих об'єднань (ВО), виробничих підприємств (ВП) під методичним керівництвом і за безпосередньої участі в роботах метрологічної служби ВО (ВП) відділу головного метролога.
Контрольне, вимірювальне і випробне обладнання. Постачальник - ВО (ВП) повинен проводити градуювання та регулювання контрольного, вимірювального і випробного обладнання незалежно від того, чи є воно власністю постачальника, запозичене у тимчасове користування або дано замовником з метою підтвердження відповідності продукції встановленим вимогам. Обладнання повинно використовуватися таким чином, щоб була впевненість у тому, що характеристики похибок вимірювання відомі і сумісні з вимогами функціональної здатності виконуваних вимірювань.
Постачальник - ВО (ВП) повинен:
1) визначати необхідні вимірювання і їх точність, вибирати відповідні контрольно-вимірювальне і випробне обладнання;
2) визначати, градуювати і юстирувати через означені відрізки часу контрольні, вимірювальні і випробні обладнання і прилади, які
впливають на якість продукції;
3) встановлювати, документувати і підтримувати в робочому стані процедури градуювання, включаючи деталізацію типів обладнання, номер ідентифікації (ототожнення), місце його знаходження, періодичність перевірок, методи перевірки, критерії прийому і розробки заходів, які повинні вживатись у випадках, коли одержано незадовільні результати;
4) забезпечувати необхідну точність і правильність контрольного
вимірювального і випробного обладнання;
5) визначати контрольне, вимірювальне і випробне обладнання з допомогою відповідного маркування або затвердженим реєстраційним номером, щоб показати стан градуювання;
6) реєструвати перевірки контрольного, вимірювального і випробного обладнання;

Ви бачите тільки 33% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.