Книжки по товарознавству

Систематичні та випадкові похибки

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

При виготовленні деталей машин неможливо одержати абсолютно точно заданий розмір не тільки для цілого ряду оброблюваних деталей, а навіть для однієї деталі в різних перерізах. Це пояснюється тим, що на процес виготовлення деталей впливають численні фактори. Основними джерелами появи відхилень від заданих розмірів і форми деталей є неточність устаткування (верстат, прес та ін.), пристроїв для оброблення і різальних інструментів і міра їхньої спрацьованості; неоднорідність заготовки для деталей за розмірами, формою, механічними властивостями; неточність базування заготовки та її неправильне закріплення в пристроях; температурні коливання призводять до зміни розмірів деталей, а також окремих частин обладнання, пристроїв або різальних інструментів; пружні деформації деталей, обладнання, пристроїв і різальних інструментів; відхилення від установлення режимів оброблення (швидкості подачі, глибини різання та ін.); вібрування фундаменту, на якому встановлено устаткування (обладнання), зміни напруги в електромережі, зміна швидкості подачі мастила і охолоджуючої рідини тощо.
Одержання правильних розмірів при виготовленні деталей залежить від точності вимірювання. Виміряти розмір — це значить порівняти його значення з величиною, прийнятою за одиницю. При вимірюванні ми неминуче у розмір вносимо похибки і тому абсолютно точно відтворити цей розмір у деталі неможливо.

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.