Книжки по товарознавству

Європейська політика у сфері якості

Саранча. Метрологія, стандартизація, відповідність, акредитація та управління якістю

У 80-ті роки XX ст. в ЄС робота, спрямована на заповнення прогалин у процесі технічної гармонізації, велась у двох напрямах (рис. 14.1):
1. Удосконалення чинних законопроектів у доповнення до Римської конвенції: стаття 100А («кваліфікована більшість...»), («...високий рівень захисту... з урахуванням основних вимог безпеки») і стаття 100В («...діючі умови в державах-членах ЄС повинні бути визнані еквівалентними тим, які застосовуються в інших державах-членах ЄС»).


Рис. 14.1. Історія розвитку європейської політики у сфері якості: CASSIS DE DIJON (1979). «Будь-який продукт, легально вироблений або перетворений на джерело прибутку в іншій країні-члену ЄС». BIOLOGIS СНЕ PRODUKTEN (1981). «Держава-член ЄС не має права вимагати повторення на своїй території перевірки відповідності своєму національному законодавству, якщо результати такої самої перевірки, проведеної в іншій державі-члені ЄС при задовільних умовах, були надані в розпорядження відповідних державних органів».
2. Розвиток політики, спрямованої на технічні розпорядження і стандарти:
— прийняття Директиви 83/189 (пізніше — 98/34), процедура інформування про технічні розпорядження і стандарти (держави-члени ЄС повинні повідомляти раніше Комісії та іншим державами-членам ЄС про розробку проектів технічних правил і стандартів, які вони збираються внести);
— розвиток нового підходу в оцінці відповідності продукції.
До 1985 р. Європейське співтовариство усунуло внутрішні
(технічні) бар'єри перед вільним переміщенням товарів здебільшого гармонізацією технічних умов виготовлення продукції та гармонізацією вимог щодо рівнів виконання.
У зв'язку з цим було до введено дуже специфічні документи з високотехнічним змістом, щоб забезпечити здебільшого поліпшення якості кожного виду продукції зокрема.
Цей підхід стало все важче поширювати, оскільки він змушував органи ЄС (Комісії, Парламент, Раду, Соціально-економічний комітет) займатись прискорено зростаючою кількістю технічних текстів, у яких було нелегко виявити політичні цілі і які спричинювали безкінечні технічні дискусії.
З цієї причини у своєму повідомленні від 31 січня 1985 р. Комісія висунула новий підхід щодо технічної гармонізації і стандартизації на обговорення Ради, яка затвердила його у своїй резолюції від
7 травня 1985 р.
Концепція нового підходу 1985 р. в якій Директиви ЄС (див. Додаток 1 глави 14) не має всіх технічних подробиць, а обмежується тільки основними вимогами безпеки; є фундаментом гармонізації політики ЄС; сертифікаційна політика є складовою частиною гармонізуючої політики.
Цілі нового підходу:
- спростити і прискорити процес регламентування;
- усунути обов'язковість деталізованих правил;
- поширити зону застосування стандартизації і сертифікації.

Ви бачите тільки 33% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.