Книжки по товарознавству

Обладнання для виробництва морозива

Єресько. Технологічне обладнання молочних виробництв

Морозильні апарати
До морозильних апаратів відносять ескімогенератори і гартувальні камери.
Схема ескімогенератора наведена на рис. 229.
Ескімогенератор належить до апаратів карусельного типу, основним зв'язковим елементом якого є карусель з радіально розміщеними формочками. Карусель встановлена на спеціальній гартувальній ємності таким чином, що формочки із зовнішнього боку омиваються почергово холодним і гарячим розсолом при обертанні каруселі.


Рис. 229. Принципова схема ескімогенератора карусельного типу: 1 — ємність для масла; 2 — гартувальна ємність: 3 — лінії для холодного і гарячого розсолів; 4 — насос; 5 — бойлер для підігріву розсолу; 6 — знімний глазирувальний пристрій; 7 — розвантажувальний жолоб; 8 — поршневий дозатор; 9 — паличкозабивальний механізм.
Над каруселлю встановлений дозатор, паличкозабивач, механізм виймання і глазурування морозива.
При обертанні каруселі формочки надходять під дозатор, де відбувається дозування одночасно всіх формочок, які розміщені в радіальному напрямку. Для дозування використовується дозатор об'ємного типу — циліндр-поршень. Кількість циліндрів відповідає кількості формочок в радіальному напрямі на каруселі. Золотник почергово з'єднує циліндри або з бункером, або з формочками. При охолодженні морозива, а відповідно при збільшенні його в'язкості, формочки надходять під паличкозабивач. Із касети паличок відділяється один ряд і встановлюється у формочки. При повороті стола приблизно на 300° відбувається охолодження морозива до температури -20 ÷ 23 °С так, що палочка міцно з'єднана з масою морозива.
Далі формочки надходять в секцію теплого розсолу, відбувається відтанення морозива від формочки.
Механізм виймання захоплює морозиво за палочки і виймає з каруселі.
При виробництві глазурованого морозива його опускають в ємність із глазуррю і відправляють далі на упаковування.
Морозиво поступає на розфасовку при температурі -2 ÷ -З °С для забезпечення повного заповнення формочки без утворення повітряних бульбашок.
Температура холодного розсолу -35 -40 °С.
Для виробництва тривимірного морозива використовуються лінії типу «Формляйн» (рис. 230).

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.