Книжки по товарознавству

Авокадо. Походження, сорти, типи, країни-виробники, експортери

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Авокадо відноситься до роду Parsea Mill, сімейства Lauraceae Juss (Лаврові і надпорядок Magnolianac). Синоніми і місцеві назви: авокадо американське, персея американська; avocado pear, alligator pear (груша крокодила) — англійською; avo- cat — французькою; avocado — французькою; agnacata — іспанською; abacateiro — в Бразилії; palta — в Чилі і Перу.
Авокадо походить з Центральної Америки. Близько 8 тис. років тому плоди авокадо використовувались в їжу народами, що населяли високогір'я Мексики і Центральної Америки. Авокадо було основним продуктом харчування індійців і називалось ними «олією лісу». Ацтеки і мексиканські майя називали їх «чудо- плодами». Європейці познайомилися з плодами авокадо під час експедиції Колумба. У 1600 р. Кортес привіз кісточки і дерева авокадо в Європу і вже у 1601 р. були висаджені перші дерева в Іспанії в оранжереях як декоративні рослини.
Промислове вирощування авокадо почалось в Іспанії на початку XX ст. В Азію авокадо потрапило в 1850 р., в Африку— в 1892 р. Нині авокадо вирощується більше, ніж у 50 країнах, які знаходяться у тропічних і субтропічних поясах. За класифікацією авокадо відносять до тропічних культур.
Розрізняють три сортотипи (раси) авокадо: мексиканський або субтропічний, гватемальський або напівтропічний, вест-індійський або тропічний. Перших два сортотипи походять з передгірних районів Мексики і Гватемали, вест-індійський сортотип — з низинних районів Центральної Америки.
Дерева мексиканського сортотипу мають листя з анісовим запахом, плоди дрібні (в середньому 250 г), мають тонку шкірку (1,6 мм), великі кісточки, сильний аромат, достигають 6—8 міс., містять багато олії (до 30%).
Дерева гватемальського сортотипу мають листя без запаху, плоди різного розміру від середнього (300 г і більше) до дуже великого, мають шкірку бородавчасту, жорстку, містять дрібні кісточки, достигають 12—15 міс., містять менше олії, ніж плоди мексиканського сортотипу (10—20%).
Дерева вест-індійського сортотипу мають листя без запаху, розмір плодів варіює, вони можуть бути дуже великими (понад 1 кг), шкірка гладенька, шкіряста товщиною 1—3 мм, кісточки великі, достигають 6 міс., містять найменше олії— 3—10% (рис. 1.1).

Ви бачите тільки 46% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.