Книжки по товарознавству

Захворювання, дефекти

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Під час транспортування, зберігання і достигання плоди авокадо можуть уражатися мікробіологічними захворюваннями і фізіологічними розладами: дотіорельна гниль (збудник — Dothiorella gregaria Sacc.), песталоцієва гниль (збудник— гриб Pestalotiopsis versicolor), фузаріоз (збудник — гриб Fusarium dec.em- cellulare), антракноз (збудник — гриб Colletotrichum gloeos- poriodes Sacc.), гниль плодоніжки (збудник — гриб Botryodiplodia theobromae).
Антракноз — на шкірці стиглих плодів утворюються багато- чисельні округлі чорні плями, вкриті рожево-оранжевими спорами. Гриб також уражає м'якоть, яка може побуріти і прогіркнути.
Дотіорельна гниль — на шкірці достигаючих і стиглих плодів утворюється чорна пляма неправильної форми, на розрізі плодів м'якоть чорніє, розм'якшується. Ймовірно захворювання з боку плодоніжки.
Гниль плодоніжки— спочатку уражає плодоніжку гниль, а згодом — м'якоть і може охопити весь плід.
Застудження— основний вид фізіологічного розладу. Ззовні не помічається, найчастіше в центрі м'якоть набуває сірувато- коричневого відтінку, а згодом і вся м'якоть.

Ви бачите тільки 55% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.