Книжки по товарознавству

Ананаси. Походження, класифікація, сорти, країни-виробники, експортери

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Ананас відноситься до роду Ananasas Mill сімейства Bromeliaceae Juss (Бромелеві; надпорядок Bromelianae). Кількість видів — до 1000. В культуру введений вид Ananas comosus (Stickm.) Merr.-A. Синоніми і місцеві назви: pineapple, annanas— англійською; ananas— німецькою, французькою, нідерландською; ріпа- іспанською; ananasso— італійською; kappa-tsiaka, ungley— китайською; nanas, sola— малайською. Батьківщиною ананасу є Південна Америка (Бразилія, Аргентина, Парагвай). Звідси культура розповсюдилась в Гвіану, Венесуелу, Панаму, Гондурас, Гватемалу, Колумбію, Еквадор, Перу, острови Карибського басейну.
Європейці познайомилися з ананасом у 1493 р. Учасники експедиції Колумба отримали ананас у вигляді подарунка від жителів острова Гваделупа. У 1535 р. ананас був завезений в Іспанію, у 1576 р. його стали вирощувати в Індії, після цього в Австралії, Індонезії, Південній Африці. Завезення ананасу на парусних кораблях не завжди було успішним. В Європі його стали вирощувати в оранжереях. В Англії це вперше зробив садівник княгині Клівленд і подарував його королю Карлу II. Перший ананас, який виростили садівники Франції, був піднесений Людовику XIV.
Довгий час ананас був прикрасою стола і його запозичували для прийомів. У XVIII ст. брат польського короля Станіслава Августа Станіслав Понятовський побудував оранжерею, в якій вирощувалося близько 5000 плодів ананаса. У XIX ст. у великих кількостях плоди ананаса доставлялись пароплавами з Азорських островів в Європу і Північну Америку. Ананас почав свою тріумфальну ходу по світу тоді, коли був виведений сорт ананаса без колючок як промислова культура. У французькій штрафній колонії в Гвіані був виведений ананас без колючок, насіння якого завезли у Францію, розмножили в оранжереях і у 1870 р. використали для виведення кращих сортів Кайєнської групи.
Ананас — багаторічна тропічна рослина трав'яниста, короткостеблова висотою 40—120 см (в деяких тропічних країнах сягає 100—150 см). Більшість комерційних сортів ананаса утворюються без опилення, що знижує поживну цінність плодів. З метою не допустити цього використовують посадки одного сорту і вживають заходи щодо обмеження розповсюдження маленької пташки колібрі, котра у Центральній і Південній Америці є основним переносником пилку ананаса. Плід формується і визріває 3—4 міс., маса його варіює від 2 до 15 кг, урожайність — 40—бОт/га і більше. Оптимальною для вирощування ананаса вважається температура 21—27°С і сума опадів 1000—1500 мм.

Ви бачите тільки 25% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.