Книжки по товарознавству

Показники і норми якості

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Для визначення якості зелених бананів у міжнародній торгівлі використовують національні, міждержавні (ЄС) і стандарти фірм. За ГОСТ Р 51603-2000. Банани свежі, банани поділяють на три класи: екстра, 1-й і 2-й, які різняться за мінімальним розміром плодів, допустимими відхиленнями за формою, характером і площею дефектів шкірки.
Норми показників якості бананів за стандартами фірм вищі від норм національних стандартів.
Згідно з нормами міждержавних стандартів (ЄС) не допускаються плоди загнилі і гнилі, які зрослися або із значним згином. Китиці повинні бути не менше ніж з чотирьох плодів, здоровими, нормального забарвлення, поверхня зрізу гладенькою, довжина бананів класу екстра не менше 18 см, 1-го — 16 см, 2-го — 14 см, у найменшому діаметрі не менше 27 мм (нормується тільки для партій 2-го класу).
В практиці міжнародної торгівлі поперечний діаметр плодів вимірюється за різними системами: в дюймах, найбільший поперечний діаметр— в сантиметрах (Європа, країни СНД), 1/32 дюйма (Північна Америка) і 1/32 дюйма понад цілого дюйма (Центральна і Південна Америка).
Допускаються незначні поверхневі дефекти шкірки загальною площею на одному плоді не більше 1 см2 для плодів класу екстра, 2 см2 — 1-го класу, 4 см2 — 2-го класу. В партіях 1-го класу допускаються плоди з незначними відхиленнями від форми, 2-го класу — з відхиленнями від форми. В партії кожного класу допускається до 10% плодів, що не відповідають вимогам даного класу, але відповідають вимогам наступного класу, а також до 10% плодів розміром менше встановленого для даного класу.
Оцінювання якості плодів, що приймаються в місцях призначення для дозрівання (зелених, 1-го ступеня стиглості за шкалою колірності) і стиглих після дозрівання здійснюється згідно з вимогами ГОСТ Р 51630-2000 «Бананьї свежие». Для визначення якості бананів відбирають пакувальні одиниці (вибірка) залежно від їх кількості в партії (табл. 1.4). Перевірці підлягає вся продукція, що міститься в усіх пакувальних одиницях.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.