Книжки по товарознавству

Транспортування, зберігання, достигання

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Для транспортування, зберігання і реалізації банани упаковують в картонні телескопічні коробки із спеціальними отворами для вентиляції і стандартні коробки масою нетто 18,4 кг (для Японії і країн Близького Сходу— 12 кг). Банани укладають з прокладанням між рядами щільним папером. Банани бебі упаковують в ящики масою нетто 4—5 кг. Використовують останнім часом для столових бананів, що поставляються з Центральної Америки в Європу складні пластикові коробки багаторазового використання Ifco — Тур 620, які розраховані на масу нетто 18,4 кг; при поставках з Канарських островів і Кот-Д'Івуар — коробки з п'ятишарового гофрованого картону з відкритим верхом (Open— Тор— Carton) з укріпленими кутами, розраховані на масу нетто 17,4 кг.Для транспортування з плантацій до камер достигання використовують так звані «Мастер-гюлет» (Mastepallets), в які уладаються складні пластикові коробки багаторазового використання місткістю 13,5 кг плодів кожна. Після достигання банани з метою доставки їх в роздрібні торгові підприємства і до кінцевого покупця укладають в іншу упаковку дисплейного типу— це коробки, що мають синьо-жовту кольорову гамму, відкритий верх і вміщують 15 кг плодів. Ця технологія використовується транснаціональною компанією United Brands (Chiguita) при поставках бананів в Німеччину і має назву «Two-Loop Sistem».
Кожна пакувальна одиниця має містити відомості про упакувальника (номер) та імпортера або відправника (найменування і адреса), найменування товару, помологічний, товарний сорт (клас), бренда, країну походження, масу нетто і обробку.
Своєчасне і правильне збирання бананів є запорукою збереження їх якості під час транспортування і зберігання. З комерційних міркувань головними факторами, які визначають час збирання бананів, є властивості ботанічних сортів, віддаленість ринку збуту, термін, протягом якого вони будуть залишатися зеленими. Банани збирають зеленими, але достатньо сформованими. Несформовані плоди не мають оптимального хімічного складу і не можуть добре достигати.
Банани перевозять морським шляхом у спеціальних суднах-банановозах місткістю 1,5—2,5 тис. т. Вони мають спеціальне обладнання, яке дозволяє на всьому шляху підтримувати оптимальний режим для бананів. Це дистанційні термографи, гігрографи, прилади, які показують газовий склад атмосфери (кисень, вуглекислий газ, етилен).
Трюми суден провітрюють, дезинфікують, озонують для видалення сторонніх запахів, плісені і охолоджують до температури 12—13°С. Завантаження суден рекомендують здійснювати в най- коротші строки — не більше 3 діб.
Транспортування бананів повинно здійснюватися за температури для сортотипу Грос Мішель — 11,5—12,5°С, сортотипу Ка- вендіш — 12,8—13,5°С, залежно від ступеня їх стиглості, сорту і при відносній вологості повітря 85—90°С. Передбачено суворі вимоги до коливань параметрів транспортування: коливання температури — не більше ±0,2°С, відносної вологості повітря — не більше 2—3%. Різкі коливання параметрів перевезення пришвидшують дозрівання бананів.

Ви бачите тільки 31% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.