Книжки по товарознавству

Захворювання, фізіологічні розлади, дефекти

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Під час транспортування, зберігання, достигання і реалізації банани можуть псуватись в результаті розвитку мікробіологічних захворювань і фізіологічних розладів.
Антрокноз або чорна гниль (Anthracnose) викликається збудником — грибом Colletotrichum musae v. Агх. Це найбільш розповсюджене захворювання бананів, які надходять з усіх регіонів- виробників. Антракноз стиглих плодів викликається латентною інфекцією і у зелених плодів не помітний, він починає проявлятися після достигання. На стиглих плодах утворюється багато темних плям більш світлих по краях. Ознаки пошкодження плодів не латентної форми антракнозу є поява на зелених плодах округлих, злегка вдавлених плям від темно-коричневого до чорного кольору, які мають чітку границю і яскраве тонке оранжево- * жовте обрамлення. Частіше уражаються ребра плодів, а інколи і кінчики плодів. Захворювання уражає шкірку і верхні шари м'якоті. При достиганні площа ураження збільшується, що призводить до загнивання всієї м'якоті.
Оптимальною для розвитку захворювання є температура 27— 30°С, за температури нижчої від 15°С ріст гриба незначний і прискорюється за температури 19—20°С і відносної вологості повітря більше 90%. Всі сорти, що експортуються, нестійкі до захворювання. Банани сортотипу Грос Мішель більш стійки до захворювання, ніж банани сортотипу Кавендіш. Більш стійки до захворювання мучнисті банани. Для зниження імовірності захворювання плоди перед упакуванням обробляють беномілом і тіа- бендазолом.
Плодова гниль (Finger rot) збуджується грибом Botryodiplodia theobromae є найрозповсюдженішою. Тому банани, які надходять в Європу і країни СНД із Центральної Америки, можуть бути у найгіршому випадку на 15% уражені ріодиплоїдною плодовою гниллю. Перші ознаки захворювання проявляються на вершині плода, особливо при пораненні її, а також на інших поранених ділянках. Шкірка стає коричневою, або коричнево-чорною, м'якоть розм'якшується і згодом може перетворитися у загнилу водянисту чорну масу.
Оптимальна температура для розвитку гриба — близько 30°С, за температури нижчої від 20°С він розвивається дуже повільно, тому достигання уражених бананів необхідно проводити за температури 18°С. Плодова гниль дуже схожа на дотіорельну гниль, тому їх важко розрізнити.
Бура гниль або дотіорелез (Dothiorella Rot) збуджується грибом Botryosphaeria ribis. Плоди уражаються під час транспортування, зберігання і достигання. Захворювання починає розвиватись з цвіткового кінця плода і переходить у м'якоть, ушкоджені ділянки якої стають бурими, водянистими. На поверхні шкірки утворюються невеликі чорні пікнідії і вона стає жорсткою з білими спорами.

Ви бачите тільки 21% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.