Книжки по товарознавству

Захворювання, фізіологічні розлади

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Антракноз— збудник гриб Glomerella cingulata. Шкірка темніє і покривається рожево-оранжевим міцелієм гриба. Є сорти, стійкі до цього захворювання
Рак— збудник гриб Pestalotiopsis psidii. На шкірці утворюються багаточисельні круглі плями з жорсткими гранями. Уражена тканина покривається чорним нальотом спорів гриба.
Фузаріоз— збудник Fusarium solani викликає м'яку гниль, збудники Fusarium equisete і Fusarium oxysporum — суху гниль. На шкірці спочатку утворюються білі крапини, а з розвитком захворювання — цілі ділянки темного кольору.
Диплоїдна гниль — збудник гриб, Botryodiplodia theobromae у нестиглих плодах викликає суху гниль біля плодоніжки, у стиглих— м'яку гниль, яка розкладає м'якоть до водянистої маси. Захворювання швидко передається сусіднім плодам.
Дотиорельна гниль — збудник гриб Botryosphaeria bezengaria проникає в м'якоть через механічно ушкоджену шкірку, м'якоть набуває коричневого кольору.
Фомоз — збудники гриби Phoma psidii і Phoma Henn, викликає утворення близько до чашечки, або на боковій поверхні вдавлених ділянок з плісенями і дрібненькими темними пикі- нідіями.
Фомопсис— збудники гриби Phomopsis destructum Rao і Phomopsis psidii de Camara. Уражені тканини обводнюються і набувають темно-коричневого забарвлення, на їх поверхні розвиваються численні дрібні пикінідії з рожевими спорами.
Ризоктоніоз— збудники гриби Rhizopus stolonifer і Rhizopus oruzac уражають плоди здебільшого через пошкоджену шкірку комахами під час вирощування гуави. Уражені ділянки шкірки розм'якшуються, обводнюються і покриваються білим воскопо- дібним міцелієм з чорними спорами. Це захворювання характерне для продукції, що надходить на ринок з країн Азії, особливо з Індії, Гавайських островів, ряду країн Африки.

Ви бачите тільки 48% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.