Книжки по товарознавству

Манго. Походження, класифікація, сорти, країни-виробники, експортери

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Манго відноситься до роду Mangifera L. сімейства Anacardiaceae Lindl. (Сумахові, надпорядок Rutanae).
Синоніми і місцеві назви: мангга, мамуанг, манго, манго індійське, індійське мангове дерево, мангіфера; mango, mango free— англійською і іспанською і нідерландською; mangue, arbryde mango, mangot — французькою; mangobaum, mango- pflaume mango — німецькою; am, amb, chuta-Ha хінді.
Батьківщина манго — Східна Індія, гориста частина Бірми і передгір'я Гімалаїв. Манго вирощується на території Індії 4000 років, за індійськими даними — 6000, за іншими джерелами — 8000 років.
За індійською легендою дерево манго було подаровано Будді богом Амрадарика. Перше письмове свідчення про манго було на санскриті у 2000 р. до н. е. Знаменитий письменник Амір Хусран у 1330 р. до н. е. писав: «Манго— гордість саду, найкращий фрукт Індустана. Інші фрукти ми їмо, коли вони стиглі, манго же хороший на всіх стадіях росту».
Ще у XVI ст. за розпорядженням імператора Акбара в штаті Бі- хор було закладено великий сад із 100тис. дерев манго. Наданий час культура манго займає в Індії близько 70% усіх садів.
В Європі стало відомо про манго завдяки походу Олександра Македонського, війська якого у 327 р. до н.е. вперше побачили дерева манго.
В XVI ст. манго завезли у Східну Африку, у 1742 р. — на острів Барбадос, а потім у Бразилію, у 1833 р. — у США, а далі розповсюдилось по всій Південній Африці, Австралії і на Близькому Сході.
На даний час манго вирощується в усіх країнах тропічного поясу Землі.

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.