Книжки по товарознавству

Транспортування, зберігання, достигання

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Плоди манго інтенсивно дихають навіть за оптимальних температур транспортування (9—13°С), виділяючи 15— 22 мл СО2 1 кг за годину, за температури 20°С — у 2—2,5 рази більше. Плоди вкрай чутливі до етилену. За оптимальної температури транспортування і зберігання 1 кг плодів виділяє 0,2—1,0 мкл етилену, а за температури 20°С— 0,5—8,0 мкл за одну годину залежно від стиглості і сорту. Температури, нижчі від 7°С, викликають застудження плодів.Плоди дуже чутливі до механічних пошкоджень. Усі ці властивості враховують під час збирання, укладання в тару, підбираючи оптимальну її місткість, а також створюючи відповідні умови транспортування і зберігання плодів манго.
Плоди манго, призначені для транспортування і зберігання, збирають недостиглими, але здатними до подальшого достигання. Залежно від сорту і кліматичних умов плоди під час росту достигають протягом 4—5 місяців після цвітіння. Для визначення часу збирання плодів користуються такими показниками, як щільність м'якоті (визначається за допомогою пенетрометра), специфічна маса (відношення об'єму плода до його маси).
Практикують також постачання стиглих плодів манго, які набули споживної стиглості на дереві, використовуючи автотранспорт.
Для транспортування і зберігання плоди манго укладають в картонні ящики масою нетто 4,5 кг (див. табл. 6). У Таїланді, Гватемалі, Пуерто-Ріко, ПАР використовують таку ж масу нетто — 4,5 кг, в Мексиці — 2,5 кг. Плоди укладають в один ряд, перекладаючи картонними прокладками для зменшення механічних навантажень. В одній пакувальній одиниці може бути 4— 16 плодів залежно від маси плодів і місткості ящиків.

Ви бачите тільки 45% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.