Книжки по товарознавству

Папайя. Походження, сорти, країни-виробники, експортери

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Папайя відноситься до роду Carika L., сімейства Сагі Caceae Dumort. Найбільше значення має вид Carica panaya L. — Папайя або динне дерево.
Синоніми і місцеві назви: пепо, поупоу, мамао, манмекоса, лекоза, папаллі, ма-ла-ко, плоди динного дерева; papaja, pawpaw, melon papaw, melon tree — англійською; papayer, fignier des iles, papaja — французькою; papaya, Papaya baum — німецькою; papaja, fruta bomba, lechosa — іспанською; papaja — нідерландською.
Папайя походить з Центральної Америки. Припускають, що вона родом з Гватемали і Південної Мексики. Сучасна назва походить від слова ababai. Так плоди називало населення островів Карибського моря. У XVI ст. папайя стала відомою на Філіппінах та Індії. Васко да Гама назвав папайю «Золотим деревом Індії». У XVIII ст. папайя була уже на Занзібарі, у 1874 році — в Уганді, у 1823 році — на Гавайських островах. Європейці вперше познайомились з цими плодами у XV ст. після відкриття Америки Колумбом. В Росію папайю завезли лише в XIX ст.
Папайя — це одна з найважливіших рослин тропічної зони. Дерево висотою 4—6 м, окремі дерева сягають у висоту до 8— 10 м. З одного дерева збирають 30—150 плодів масою 25— 200 кг. Плід папайї — ягода, яка за формою, будовою, смаком нагадує диню. Звідси назва— «динне дерево». Маса одного плода залежно від сорту — 1—7 кг і більше. Шкірка плодів гладенька шкіряста, зелена у нестиглих плодів, у стиглих — жовта або оранжева (рис. 1.12). У м'якоті знаходиться порожнина, до якої прикріплена велика кількість насіння величиною з горошину чорного перцю, у желеподібній оболонці. Насіння гірке, неїстівне, його перед споживанням плодів видаляють.
У тропічній і субтропічній зоні вирощується до 50 сортів па- пайї. Кожна країна експортує декілька сортів папайї масою від 400 г до 1 кг.

Ви бачите тільки 46% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.