Книжки по товарознавству

Транспортування, зберігання, достигання

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Плоди папайї чутливі до етилену, високих, низьких температур і механічних пошкоджень. За температури 15°С плоди виділяють у 4—5 разів більше етилену (0,5—8 мкл/кг), ніж за температури ТС (0,1—2 мкл/кг). За температур, нижчих від 7°С, плоди застуджуються, а за температури 15—20°С пришвидшуються всі процеси і зменшується термін зберігання. Натиски і відкриті пошкодження шкірки призводять до мікробіологічних захворювань як нестиглих, так і стиглих плодів.
Всі ці фактори необхідно враховувати під час транспортування і зберігання плодів папайї. їх збирають нестиглими (у стадії % стиглості), але здатними до достигання. Плоди, зібрані раніше, при достиганні не набувають властивого їм аромату і кольору.
З метою збереження всіх властивостей плоди необхідно збирати при досягненні палево-зеленого або жовтуватого забарвлення на 10—15% поверхні шкірки, крім цього використовують значення градуса Бікса (масова частка сипучих сухих речовин, яка визначається рефрактометром) і рН соку, які є надійними показниками стиглості.

Ви бачите тільки 41% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.