Книжки по товарознавству

Цитрусові фрукти. Походження, класифікація, країни-виробники, експортери

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Цитрусові фрукти відносяться до роду Citrus L., в якому багато сімейств. Найважливішими цитрусовими культурами вважаються апельсини, лимони, мандарини, лайми, цитрон, помпельмус (помело) і грейпфрут.
Саме слово «цитрус» виникло у Стародавньому Римі і походить від грецького слова «цедрос». Так греки називали гілки хвойних рослин. Римляни стали використовувати в побуті (перекладали одяг для захисту від мілі) плоди цитрона. Таким чином перетворився «цедрос» у «цитрус».
Перші згадування про цитрусові були у 2205—2197 pp. до н. е. в Китаї, коли плоди мали назву кумквата і помело. У 118 р. до н. е. в одній з поем йдеться про китайські цитрони. У VIII ст. помело уже вирощували у Таїланді. В одній з книг по сільському господарству у 1178 р. описано три типи апельсинів: дрібноплідний, великоплідний, солодкий і кислий та два типи мандаринів. У країнах Середземномор'я цитрусові фрукти стали вирощувати у 929—1031 pp. Лимони з'явились на узбережжі Північної Африки, а згодом в Іспанії, але походження лимонів і досі невідомо. Залишається загадкою, коли з'явилось помело на Близькому Сході і в Європі.
Існує декілька класифікацій цитрусових фруктів, оскільки багато представників отримані схрещуванням окремих видів. Тому виникають труднощі, куди віднести деякі фрукти, наприклад, лаймкват, тангор та ін.
Найбільше наближається до торгової класифікації класифікація Рутефорда, згідно з якою цитрусові фрукти поділяють на 4 групи:

Ви бачите тільки 20% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.