Книжки по товарознавству

Грейпфрути. Характеристика сортів

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Грейпфрут відноситься до роду Citrus L. сімейства Rutaceae, виду Citrus paradisi.
Синоніми і місцеві назви: гроноподібний помпельмус; grapefruit, pomelo — англійською; pomelo, grapefruit — французькою; grapefruit— німецькою; pomelo, grapefruit— іспанською; grapefruit — нідерландською.
Вважається, що грейпфрут — це гібрид помпельмуса з солодким апельсином. Грейпфрут, як культурна рослина, відомий з 1750 р., але тоді він називався «забороненим плодом». Ботанік Хриффітс Х'юджес вважав, що грейпфрут, а не яблуко, був причиною трагедії Адама і Сви. У 1814 році купець з острова Ямайка змінив назву «заборонений плід» на «грейпфрут» Назва походить від англ. grape — виноград, fruit— плід: дослівно виноградоподібний плід. Плоди грейпфрута ростуть густо у вигляді грона по 4—12 шт.
Промислового значення грейпфрути набули тільки у XX столітті. Вони вирощуються в 60 країнах світу.
Грейпфрути ділять на дві сортові групи: з жовтою і червоною м'якоттю. Жовті мають солом'яно-жовту, жовту шкірку і світло- жовту м'якоть, червоном'ясі — жовтувато-рожеву або оранжево- рожеву шкірку; рожеву, рожево-оранжеву або малиново-червону м'якоть

Ви бачите тільки 51% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.