Книжки по товарознавству

Кумкват. Походження, країни-виробники, експортери, сорти

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Кумкват— цитрусовий плід роду Fortunella, вид Fortunella margaritae, синонім — Citrus margaritae Lour.
Синоніми і місцеві назви: кінкан; kumquat — англійською, німецькою, французькою, іспанською, нідерландською; kumquat, chin kan — китайською; шаги kinkan, marumi — японською.
У перекладі з китайської кумкват — «золотий апельсин». Батьківщина кумквата — Південно-Східний Китай, але, ймовірно, Індія. Рослина — дерево або кущ висотою до 2 м. Плоди кумквата найменшого розміру серед цитрусових 3—4,5 см у довжину і 2—2,5 см у ширину, маса їх 10—15 г. Форма плода яйцеподібна або овальна. Шкірка дрібнопориста, тонка золотисто-жовта, оранжева або вогненно-оранжева, солодкувато-пряна, ароматна, їстівна (рис. ІІ.2). М'якоть соковита, солодка з кислуватим присмаком, світло-оранжева, складається з декількох частинок (сегментів), в кожній з них по 2 насінини. В європейській літературі перший опис кумквата появився у 1646 р. Кумкват (кінкан) описав також у 1912 р. алжирський ботанік Тралю.
Плоди кумквата залишаються і тепер маловідомими в Європі і в Україні. Найбільше плодів кумквата вирощують в Китаї, Бразилії, ПАР, Австралії, Ізраїлі, CШA, Перу.

Ви бачите тільки 65% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.