Книжки по товарознавству

Лайми. Походження, країни-виробники, експортери, сортові групи, сорти

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Ботанічна назва лайма— Citrus limon aurantifolia (Christm) Swing. Він відноситься до роду Citrus сімейства Rutaceae (Рутових).
Синоніми і місцеві назви: лайм кислий, лайм справжній; lime, soure littei limonell — англійською: lime, citron vert, limonette — Французькою; limette, limone — німецькою; limon, lima — іспанською; limoen, lemmetje, lime — нідерландською; djerook neepis — малайською; kaghzi nimbu — нахінді.
Батьківщина лайма— Південно-Східна Азія, Малайський архіпелаг, звідки він розповсюдився у континентальних країнах тропіків і субтропіків. На батьківщині лайми називали minie, hinie, в Індії— казгі, на Цейлоні— дегі. В Єгипет лайм завезли араби у XIII ст., пізніше іспанськими моряками — спочатку у Вест-Індію, а потім на узбережжя Мексики і Флориди.
Рослина лаймів — дерево або кущ висотою 1,5—4,0 м. Плоди дрібні, 4—6 см у діаметрі, округлі, овальні, яйцеподібні. Шкірка тоненька, гладенька від темно-зеленого до світло- зеленого.

Ви бачите тільки 41% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.