Книжки по товарознавству

Ківі. Походження, країни-виробники, експортери, сорти

Пономарьов. Товарознавство тропічних і субтропічних фруктів

Ківі відноситься до роду Actinidia chinensis, сімейства Actinidiaceae Van-Tiegh (Актинідієвих). Латинська назва роду
Actinidia грецького походження від будови цвіту. Aktis, aktinos
грецькою — промінь, eidos вид.
Синоніми і місцеві назви: китайський аґрус, янг-тао, мао-ер- шао, мавпячий персик; kiwifruit, Chinese gooseberry— англійською; kiwi— французькою, німецькою, іспанською; Chinese kruisbes, kiwi — нідерландською.
Батьківщина ківі — Південний Китай. Повідомлення про ківі було в китайській літературі у XV ст. В Європі рослина була відома в середині XVIII ст., в США на початку XX ст., як декоративна. У 1906 р. ківі вирощували в Новій Зеландії.
Плоди ківі в культурі під назвою «китайський аґрус» були презентовані у США в 1953 р. і пізніше вони стали постачатися на світовий ринок під назвою «ківі—ківі» на честь болотного птаха ківі-символа Нової Зеландії. Ківі являє собою дерев'янисту ліану, яка в'ється, довжиною 10—15 м.
Плоди ківі — ягода овальної або еліптичної форми, діаметром 5—8 см, масою— 60—120 г. Шкірка тонка, коричнево-зелена покрита волосками (є безволосі плоди). На плоді помітна підсохла чашечка і залишки стовпчиків. М'якоть зелена (є сорти з жовтою м'якоттю), вздовж неї— вісь. У м'якоті міститься багато дрібного чорного насіння — 200—600 шт. і більше, яке оточує білу серцевину. Смак м'якоті кисло-солодкий, що нагадує смак і запах одночасно аґрусу, суниці, ананаса, дині, лимона.

Ви бачите тільки 41% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.